Як лікують сколіоз у дорослих

Які бувають типи сколіозу у дорослих

Як лікують сколіоз у дорослих

Найбільша хибна думка про сколіоз полягає в тому, що багато хто вважає його захворюванням, яке зачіпає лише підліткове покоління, але, на жаль , з ним може зіткнутися і доросла людина. Розрахунок те що, що сколіоз в дитини вирівнюється сам собою, коли він виросте чи перестане розвиватися у зрілому віці, є абсурдом. Якщо викривлення хребта у дитини перевалило за 50 градусів, то з найбільшою ймовірністю вона прогресуватиме і надалі, стабільно на пару градусів на рік.

Усього є 4 ступеня розвитку сколіозу:

  • 1 ступінь – до неї відноситься незначна сутулість, асиметричне розташування таза та плечей.
  • 2 ступінь – помітніша сутулість, явність стабільного прогресу викривлення, опускається таз.
  • 3 ступінь – ослаблення черевних м’язів за рахунок чого починають випирати ребра
  • 4 ступінь – дуже сильне викривлення хребта

Лікувати сколіоз потрібно відразу за перших його ознак. Так як навіть сколіоз 2-го і 3-го ступеня, має вагомий вплив на організм, зміщуючи або деформуючи внутрішні органи, що згодом негативно позначається на здоров’ї. Тому відкладати лікування не можна і краще якомога раніше звернутися за допомогою до лікаря.

Чим небезпечний сколіоз у дорослих

Молодий організм має дуже великі запаси для компенсації порушень, тому сколіоз не особливо турбує. У людей у ​​віці починається період декомпенсації, і тоді за будь-яких порушень організм дає збій. Спочатку людина починає відчувати дискомфорт, який плавно переходить у болючі відчуття. І чим старша людина, тим болючіше цей процес протікає.

Що стосується ускладнень, у будь-якому віці сколіоз негативно впливає на організм людини, а саме на роботи органів травлення, дихальної системи, серця та серцево-судинної системи, що згодом може спричинити ускладнення та захворювання інших органів. Природно з віком ризик розвитку ускладнень і захворювань внутрішніх органів тільки збільшується.

Але крім ускладнень внутрішніх органів, сколіоз може стати поштовхом у розвиток патологій опорно-рухового апарату. Через викривлення хребта, навантаження на міжхребцеві диски стає нерівномірним, згодом можуть розвинутися такі ускладнення як остеохондроз, радикуліт, грижа міжхребцевого диска, а також защемлення нерва. Бокове викривлення хребта, що спричиняє нерівномірне навантаження на кінцівки, може спровокувати розвиток артритів та артрозів.

Лікувати сколіоз у молодому віці, коли хребет ще росте та формується, набагато простіше. У дітей можна вилікувати будь-яку стадію сколіозу консервативними методами, але у людей у ​​віці для вирішення візуального дефекту можливо не вдасться обійтися без хірургічного втручання. У будь-якому випадку, лікувати сколіоз ніколи не пізно, для людей у ​​віці його потрібно лікувати в обов’язковому порядку, незалежно від ступеня розвитку патології! Навіть якщо вік не дозволяє виправити сколіоз повністю, то цілком реально реабілітувати роботу внутрішніх органів і налагодити компенсаторні механізми організму, які запобігають розвитку ускладнень викликаних сколіозом.

Симптоми сколіозу

У молодого організму симптоми сколіозу проявляються не так сильно, чого не скажеш про людей у віці. Якщо в підлітковому віці симптоми порушень у роботі внутрішніх органів виявляються тільки на останніх стадіях сколіозу, то ознаки сколіозу у дорослих навіть невелике викривлення 1-ої або 2-ої стадії дадуть про себе знати. Причому основною причиною болю чи дискомфорту є ускладнення викликані сколіозом. Пацієнт може скаржитися на серце або біль у колінах, але початок розвитку цих патологій покладено саме через сколіоз.

Основними ознаками сколіозу є:

  • Асиметричне розташування плечей та лопаток.
  • Значне викривлення хребта у процесі згинання спини.
  • Асиметрична форма талії.
  • Випирання передніх ребер.
  • Відмінність довжини кінцівок рук.

Причини сколіозу у дорослих

Чи прогресує сколіоз у дорослих? – Звісно, причин розвитку сколіозу може бути безліч. До найпоширеніших причин розвитку сколіозу у людей віком відносять:

Ідіопатичний сколіоз. Зазвичай сколіоз досягає піку свого розвитку на момент розвитку та зростання організму. Прогресує сколіоз у зрілому віці вже не так сильно, все ж таки з роками викривлення збільшується. Але, на жаль , симптоми з роками виявляють себе більш виражено.

Дегенеративний сколіоз. Сколіоз, якому піддається приблизно 30% населення віком від 60 років. Його причиною стає руйнування кісток хребта (зменшення щільності та міцності) та ослаблення м’язів. У людей, які страждають на остеопороз, дегенерація кісткових тканин може початися раніше.

Діагностика сколіозу

Як лікують сколіоз у дорослих

Перш ніж призначити лікування, необхідно продіагностувати пацієнта. Первинна діагностика обмежується, скаргами самого пацієнта, візуальним оглядом та пальпацією. Але в деяких, більш важких випадках лікар може призначити додаткові обстеження, серед яких:

  • Рентген – необхідний отримання повного тривимірного зображення хребта.
  • Спірометрія – необхідна аналізу показників легких.

Також для виявлення проблем, пов’язаних із впливом сколіозу на внутрішні органи, може знадобитися:

  • УЗД
  • КТ
  • МРТ

Хто лікує сколіоз у дорослих

До лікування сколіозу потрібно підходити комплексно, в першу чергу, звичайно , варто звернутися до ортопеда. А він сам направить вас до інших фахівців у разі необхідності. Це може бути або хірург, якщо лікування вимагає хірургічного втручання, або якщо достатньо консервативного лікування то фізіотерапевт, мануальний терапевт.

Як лікують сколіоз у дорослих

Чи можна вилікувати сколіоз у дорослих? Звісно! Методи лікування сколіозу у дорослих не особливо відрізняється від методів , що застосовуються до інших вікових груп. Лікування сколіозу відбувається набагато простіше, якщо пацієнт звернувся за допомогою до лікаря ще на початковій стадії викривлення.

Перша, друга та третя стадія викривлення лікується консервативними методами лікування. До них належить:

  • Кінезіотерапія – фізичні вправи на спеціальних тренажерах, які допомагають відновити та зміцнити м’язовий корсет.
  • Фізіотерапія – спеціальні фізіотерапевтичні методи лікування за допомогою ультразвуку, електрики та іншого, спрямоване на відновлення обміну речовин та кровопостачання у пошкоджених областях хребта.
  • Мануальна терапія та масажі
  • Носіння корсетів

 

Наша клініка NEW STEP спеціалізується на консервативному лікуванні сколіозу хребта у Запоріжжі . У нас ви отримаєте найкраще обладнання та найдосвідченіших дипломованих фахівців.

Сколіоз 4 того ступеня, на жаль, лікується тільки за рахунок хірургічного втручання, з подальшою реабілітацією за допомогою тієї ж кінезіотерапії . Бувають випадки , коли операції можна уникнути, але це велика рідкість.

Збережіть своє здоров'я разом із фахівцями медично-оздоровчого центру “NewStep”!