Головна ⇒
Лікування радикулопатії у Запоріжжі
Лікування у нас:
✔ без операційних втручань
✔ доступність
✔ індивідуальний підхід до Ваших проблем
✔ покращення самопочуття одразу після перших занять
✔ зручний для Вас графік відвідування процедур
Операція:
✖ Дорого та не завжди ефективно
✖ наслідки післяопераційного медикаментозного лікування
✖ можливість рецидиву та повторення операції
✖ довгий та тяжкий відновлювальний період
✖ ризики під час операції
Методи лікування
Етапи лікування
Перший етап
✔ Первинний прийом – 2 години
✔ Консультація лікаря
✔ Тестове заняття з реабілітологом
Другий етап
✔ Курс на 12 занять по 1-1,5 годин кожне
✔ Завжди проходить під індивідуальним наглядом реабілітолога
✔ Кожне третє заняття – огляд лікаря та коригування програми занять
Третій етап
✔ Заключний огляд лікаря, та обговорення подальшого профілактичного курсу (одне-два заняття на тиждень), або можливість домашніх тренувань
Переваги лікування у клініці New Step

Індивідуальна програма лікування для кожного пацієнта виходячи з його потреб, віку та обмежень


Повний комплект реабілітаційних тренажерів та обладнання для повноцінного лікування опорно-рухової системи

Кращі ціни в Запоріжжі на лікування

лікаря та реабілітологів



лікування
Записатися на прийом
або отримати безкоштовну
консультацію по телефону
Фахівці нашої клініки
Що таке радикулопатія
Радикулопатія – гострі болі, пов’язані з компресією корінця спинномозкового нерва. Це цілий комплекс змін запального та супутнього запальних змін характеру, який виникає у спинномозкових корінцях та мозкових нервах у відповідь на запальне, механічне та інше ушкодження. Зважаючи на комплексний характер захворювання, для пацієнтів з радикулопатією характерна наявність прострілів, ішіасу, радикуліту. Лікування радикулопатії повинно проводитися своєчасно, оскільки патологія має властивість розвиватися.
Причини розвитку радикулопатії
Серед усіх причин виділяють пов’язані із травмами, запаленнями та інфекціями. З них найпоширенішими є:
- травми хребта;
- пухлини хребта;
- ревматизм;
- зайва вага;
- малорухливий спосіб життя та статичні навантаження (наприклад, сидяча робота);
- викривлення хребта;
- виснажливі навантаження на хребет (підняття тяжкості);
- переохолодження та інфекційні захворювання.
Хвороби найчастіше супроводжує вікові зміни в організмі. Однак спровокувати хворобу може і остеохондроз, що розвивається за малорухливого способу життя.
Симптоми радикулопатії
Радикулопатія проявляє себе у вигляді болю. Однак такий біль часто пов’язаний із провокацією. Наприклад, вона виникає при статичному навантаженні на хребет при тривалому сидінні чи стоянні.
Нерідко біль поводиться, коли людина виконує фізичне навантаження з довгим важелем руху – наприклад, робить прибирання з пилососом. Людина може відчувати біль і за збереження пози з нахилом вперед.
Лікування радикулопатії залежить від симптомів. Серед характерних ознак радикулопатії виділяють такі:
- Біль у спині з обмеженням рухливості на початкових етапах;
- Віддача болю в ногу чи стопу;
- Локалізація болю, що посилюється при зовнішньому кашлі чи чханні;
- Порушення чутливості у вигляді оніміння або рухових порушень під час підйому сходами або вставання на носки.
При об’ємній грижі біль може міняти бік. Хоча біль сам по собі не є прямою ознакою захворювання, він є характерним супутнім проявом.
Класифікація радикулопатії
Найбільш об’ємна класифікація радикулопатії стосується локалізації запального процесу. Розрізняють такі види радикулопатії за відділами хребта, у якому проявляється біль:
- Шийна радикулопатія. Виявляється болями у потилиці, а також задній частині голови. Біль може переходити на плечі. Посилюється, якщо людина киває чи рухає головою.
- Шийно-плечова. Цей різновид радикулопатії проявляється додатково у вигляді болю та оніміння в плечах та лопатках. Нерідкі простріли в області рук.
- Шийно-грудна радикулопатія. Визначається, коли болить у серці, біль відчувається в межреберье, животі. Біль може віддавати до рук і утрудняти дихання.
- Попереково-крижова радикулопатія. Це найпоширеніший різновид, оскільки попереково-крижовий відділ є найбільш навантаженою частиною хребта. Визначається болями в поперековій частині, що розповсюджуються в якусь одну ногу. У тяжких випадках біль призводить до порушень руху під час ходьби, особливо при нахилах.
При визначенні різновиду радикулопатії слід врахувати, що сам собою біль у ділянці нирок може бути ознакою іншого захворювання, тому потрібно провести комплекс діагностичних заходів.
Діагностика радикулопатії
Для коректної діагностики потрібно звертатися до невролога. Лікар перевірить характерні клінічні симптоми:
- болі та здригання при пальпації;
- м’язова слабкість проблемної ділянки;
- зниження рефлексів;
- болючість при певних діях (наприклад, нахилі чи підйомі ноги).
Лікар виконує первинну діагностику, яка за необхідності може бути доповнена такими заходами:
- Аналізи крові;
- МРТ чи КТ проблемної зони;
- Доплерографія для дослідження утисків нервів.
Повна діагностична картина дозволить виключити інші хвороби, що викликають схожі болі, а також підібрати індивідуальне та ефективне лікування радикулопатії, спрямоване на усунення причин розвитку патології.
Лікування радикулопатії
Успішне лікування радикулопатії це не лише спеціальні процедури та терапія, для повноцінного оздоровлення доведеться на якийсь час змінити спосіб життя. На час лікування обмежити себе від фізичних навантажень, змінити раціон харчування.
Медичний центр NEW STEP пропонує Вам консервативне лікування радикулопатії без операції та медикаментів. Унікальна програма лікування для кожного пацієнта, виходячи зі ступеня тяжкості розвитку захворювання та наявних протипоказань. Тільки досвідчені та дипломовані лікарі. Сучасне обладнання та тренажери. Основні методи лікування:
- Фізіотерапія – покращує кровообіг та запускає природні регенеративні функції організму, дозволяє зменшити напір больових відчуттів у ділянці ураження нерва;
- Лікувальний масаж покращує тонус м’язів, знімає м’язові спазми, знижує больовий синдром;
- Кінезіотерапія – спеціальні фізичні вправи на тренажерах під наглядом фізіотерапевта. Завдання процедури зміцнити м’язи без компресійного тиску на суглоби. Методика є абсолютно безпечною та продуктивною.
Ускладнення радикулопатії
Несвоєчасне чи недостатньо ефективне лікування радикулопатії загрожує ускладненнями. Ускладнення виявляються при не усуненні причини розвитку грижі.
Розвиток хвороби виявляеться такими небажаними ознаками:
- Тривале порушення чутливості у ділянках тіла та виражена слабкість м’язів, які не проходять протягом тривалого періоду;
- Відмирання нервового корінця і, як наслідок, повна втрата чутливості та руху ураженої ділянки тіла, атрофія м’язів.
Ускладнення радикулопатії можуть мати серйозні та незворотні наслідки. Тому важливим є раннє звернення до профільного лікаря та усунення основної причини небажаних симптомів.
Профілактика радикулопатії
Профілактика радикулопатії полягає у ранньому виявленні та усуненні причини її виникнення. Чим раніше почнеться лікування радикулопатії, тим вища ймовірність швидкого повернення до здорового і рухливого життя. З метою профілактики також корисно дотримуватися простих порад:
- Уникати травм хребта, дотримуватись раціонального режиму руху та щадних фізичних навантажень.
- Уникати переохолодження та інфекційних захворювань (туберкульоз, менінгіт, сифіліс та інші), які можуть дати ускладнення на хребет.
- При найменших симптомах радикулопатії негайно звертатися до лікаря-вертеброневролога.
За дотримання заходів профілактики можливе запобігання пошкодженням хребта та швидке та повноцінне відновлення чутливих функцій та звичайного обсягу руху при своєчасному зверненні за допомогою.