Головна ⇒
Лікування фасеткового синдрому у Запоріжжі
Лікування у нас:
✔ без операційних втручань
✔ доступність
✔ індивідуальний підхід до Ваших проблем
✔ покращення самопочуття одразу після перших занять
✔ зручний для Вас графік відвідування процедур
Операція:
✖ Дорого та не завжди ефективно
✖ наслідки післяопераційного медикаментозного лікування
✖ можливість рецидиву та повторення операції
✖ довгий та тяжкий відновлювальний період
✖ ризики під час операції
Методи лікування
Етапи лікування
Перший етап
✔ Первинний прийом – 2 години
✔ Консультація лікаря
✔ Тестове заняття з реабілітологом
Другий етап
✔ Курс на 12 занять по 1-1,5 годин кожне
✔ Завжди проходить під індивідуальним наглядом реабілітолога
✔ Кожне третє заняття – огляд лікаря та коригування програми занять
Третій етап
✔ Заключний огляд лікаря, та обговорення подальшого профілактичного курсу (одне-два заняття на тиждень), або можливість домашніх тренувань
Переваги лікування у клініці New Step

Індивідуальна програма лікування для кожного пацієнта виходячи з його потреб, віку та обмежень


Повний комплект реабілітаційних тренажерів та обладнання для повноцінного лікування опорно-рухової системи

Кращі ціни в Запоріжжі на лікування

лікаря та реабілітологів



лікування
Записатися на прийом
або отримати безкоштовну
консультацію по телефону
Фахівці нашої клініки
Що таке фасетковий синдром
Фасетковий синдром – це біль у спині, що виникає внаслідок запалення фасеткових суглобів. Синдром може виникнути через травми або захворювання. Порушення у роботі хребта призводять до зміни міжхребцевих дисків. З’являється підвищене навантаження на фасеткові суглоби та розвивається дегенеративний процес – спондилоартроз. Він супроводжується болями в спині, шиї та кінцівках. За статистикою, 80% людей похилого віку відчувають больові синдроми, пов’язані з цією патологією. До 40% всіх дорослих людей страждають від дискомфортних відчуттів у спині та шиї. Хвороба має властивість прогресувати, тому лікування фасеткових суглобів краще не відкладати потім.
Причини розвитку фасеткового синдрому
Хребет – складна опорна структура людини. Вона «збудована» з 33 хребців різного призначення:
- шийний відділ – 7 хребців;
- грудний відділ – 12 хребців;
- поперековий відділ – 5 хребців;
- крижовий відділ – 5 хребців;
- куприк – 4-5 хребців.
У структурі кожного з них є тіло хребця та дужка. Для того, щоб зібрати хребет у «єдину конструкцію», вони мають сполучні елементи. У тіл хребців – це міжхребцеві диски, у дужок – фасеткові суглоби. Як і в інших суглобів в організмі, на їх кістках є хрящове покриття. Зверху розташована синовіальна сумка. Вона наповнена суглобовою рідиною. Призначення фасеткового суглоба – захищати диски від зайвого розтягування під час поворотів та нахилів корпусу, коли в рухах задіяний хребет.
Обов’язкове лікування фасеткового синдрому приймає необхідність, коли відбувається збій у роботі фасеткових суглобів, це може статися з двох головних причин:
- Травми: підвивихи, утиски синовіальної оболонки, механічні пошкодження частин капсули суглобів.
- Захворювання: остеохондроз, спондилоартрит, спондильоз, спондилоартроз, артропатія суглоба.
Ці процеси подразнюють нервові закінчення, що спричиняє больовий синдром.
Симптоми фасеткового синдрому
Визначити захворювання допомагають симптоми, що його супроводжують. До них відносяться:
- Гострі поперекові та шийні болі. Раптові, уривчасті, трапляються кілька разів на місяць чи рік.
- Локальні болі в ділянці запалених суглобів. При цьому м’язи втрачають еластичність. Відбувається це у вигляді захисної реакції організму.
- Обмежена рухливість у ділянці попереку. Людина зазнає дискомфорту при нахилах назад. У положенні стоячи мобільність трохи обмежена. При тривалому сидінні або їзді в автомобілі болі та спазми різко посилюються
- Болі у задній частині стегна. Синдром проявляється у сфері пошкодженого суглоба. Вона проходить нижче, від попереку по задній частині стегна до сідниць. Далі вона спускається до коліна та може дійти до стопи. Подібні симптоми схожі на прояв гриж дисків, тому їх нерідко плутають.
- Біль у ділянці шиї та плечей. Больові відчуття в шиї переходять до плечей та верхньої частини спини. Рідше можуть відкликатися в передній частині руки або кисті.
- Спазм м’язів. Коли біль набуває гострого характеру, відбувається судомне скорочення м’яза. Спазм стає таким сильним, що це призводить до втоми м’язів і біль набуває циклічного характеру.
Синдром може супроводжуватися втратою чутливості в руках та ногах. У людини виникають труднощі під час випрямлення або встання із сидячого становища.
Діагностика фасеткового синдрому
Повноцінне лікування фасеткового синдрому можливе за точної та ретельної діагностики. Виявити фасетковий синдром можуть лише досвідчені неврологи. У ході постановки діагнозу вони застосовують три основні методи діагностики:
- аналіз рентгенографічних знімків;
- обстеження на МРТ;
- Комп’ютерна томографія.
Рентген проводиться у кількох проекціях. З його допомогою можна дізнатися стан суглобів. Комп’ютерна томографія дозволяє «побачити» як суглоби, а й інші елементи хребта. МРТ надає інформацію про проблеми у міжхребцевих суглобах. Це найточніший спосіб визначення грижі диска. З отриманих даних лікар ставить діагноз і вибирає варіанти лікування.
Лікування фасеткового синдрому
Лікування фасеткового синдрому залежить від багатьох факторів, таких як симптоми, характер болючих відчуттів, стадія занедбаності хвороби, і найголовніше це основні причини розвитку захворювання.
Медичний центр NEW STEP пропонує Вам консервативне лікування фасеткового синдрому без операції та медикаментів. Основні переваги консервативного лікування полягають у тому, що вони діють саме на причину виникнення хвороби, а не на її симптоми. Основні методики оздоровлення, які використовуються в нашій клініці:
- Кінезіотерапія – зміцнить м’язовий корсет у зоні ураження.
- Лікувальний масаж – знімає больовий синдром та спазми, покращує м’язовий тонус.
- Фізіотерапія – знижує інтенсивність запалення у суглобах, активізує процеси регенерації.
У нашій клініці використовується тільки найсучасніше обладнання та тренажери. Весь комплект необхідних спеціалістів для комплексного лікування. Індивідуальна програма оздоровлення кожного пацієнта. Найкращі ціни на лікування фасеткового синдрому у Запоріжжі. Гарантований результат одужання залежить тільки від ваших зусиль.
Ускладнення після фасеткового синдрому
Болючі симптоми дають сигнал про порушення роботи організму. Якщо запустити ситуацію, то фасетковий синдром ризикує перерости у хронічне захворювання. Болі посилюватимуться, частіше турбуватимуть. Висота диска зменшуватиметься, забезпечуючи все велике навантаження на суглоби. Поступово розвивається остеохондроз, до якого приєднуються болючі відчуття, пов’язані зі спондилоартрозом. Хворобу краще не запускати, лікування фасеткового синдрому краще проводити на початкових стадіях захворювання.
Профілактика фасеткового синдрому
Від розвитку фасеткового синдрому не застраховано ніхто. Але є ті, хто схильний до його появи більше за інших. До групи ризику належать:
- Люди у віці або молоді, але які відчувають постійне серйозне фізичне навантаження;
- Професійні спортсмени;
- Пацієнти з цукровим діабетом чи подагрою;
- Неправильне харчування та малорухливий спосіб життя.
Як профілактика підійдуть прогулянки на свіжому повітрі, активний спосіб життя, мінімальне фізичне навантаження та перегляд раціону харчування.