Головна ⇒
Лікування синдрому кінського хвоста у Запоріжжі
Лікування у нас:
✔ без операційних втручань
✔ доступність
✔ індивідуальний підхід до Ваших проблем
✔ покращення самопочуття одразу після перших занять
✔ зручний для Вас графік відвідування процедур
Операція:
✖ Дорого та не завжди ефективно
✖ наслідки післяопераційного медикаментозного лікування
✖ можливість рецидиву та повторення операції
✖ довгий та тяжкий відновлювальний період
✖ ризики під час операції
Методи лікування
Етапи лікування
Перший етап
✔ Первинний прийом – 2 години
✔ Консультація лікаря
✔ Тестове заняття з реабілітологом
Другий етап
✔ Курс на 12 занять по 1-1,5 годин кожне
✔ Завжди проходить під індивідуальним наглядом реабілітолога
✔ Кожне третє заняття – огляд лікаря та коригування програми занять
Третій етап
✔ Заключний огляд лікаря, та обговорення подальшого профілактичного курсу (одне-два заняття на тиждень), або можливість домашніх тренувань
Переваги лікування у клініці New Step

Індивідуальна програма лікування для кожного пацієнта виходячи з його потреб, віку та обмежень


Повний комплект реабілітаційних тренажерів та обладнання для повноцінного лікування опорно-рухової системи

Кращі ціни в Запоріжжі на лікування

лікаря та реабілітологів



лікування
Записатися на прийом
або отримати безкоштовну
консультацію по телефону
Фахівці нашої клініки
Що таке синдром кінського хвоста
Під терміном синдром кінського хвоста розуміється комплекс симптомів, що складається при поразці пучка нервових стовбурів, що у термінальному відділі спинного мозку. Головний симптом полягає у слабкості нижніх кінцівок, тазовій дисфункції (у вигляді затримки), іннервації уражених ділянок нервів.
Спинний мозок закінчується на рівні 1-го поперекового хребця, розташовані нижче (у копчиковому, поперековому, крижовому відділі) спинномозкові нерви, з термінальною ниткою утворюють пучок, який прийнято називати кінським хвостом. Його ураження незалежно від причин проявляється у вигляді певного симптомокомплексу, який виділяють в окремий синдром. Він отримав назву кінського хвоста. Найчастіше він спостерігається у людей середнього віку, внаслідок травми чи аномальної будови нижніх відділів хребта. Ускладнення патології може призвести людину до інвалідності, тому лікування синдрому кінського хвоста не можна ігнорувати або відкладати на потім.
Причини розвитку синдрому кінського хвоста
В основному поразка виникає внаслідок його компресії. Найчастіше причинами розвитку синдрому стають:
- Міжхребетні грижі – з ними пов’язують приблизно 15% випадків. Дегенерація та деформація міжхребцевих дисків стає причиною їх пролабування. Отримані освіти часто стискають «кінський хвіст»;
- Травми хребетно-спинномозкового характеру в поперековому відділі, найчастіше це перелом крижів, куприка, який пов’язаний з травмуванням нервових волокон. Нерідко з’являються крововиливи у спинномозковому каналі та гематоми, вона також викликають компресію. У поодиноких випадках синдром може стати причиною ускладнень після епідуральної анестезії;
- Новоутворення – вони можуть стати причиною здавлювання нервових корінців;
- Деформація хребта – аномалії можуть бути вродженими чи набутими.
Симптоми синдрому кінського хвоста
Лікування синдрому кінського хвоста залежить від симптомів та причини їх прояву. Перший симптом, що розвивається при синдромі кінського хвоста, – біль. Місце її локалізації крижовий та поперековий відділ, біль може віддавати в пахвинну зону або нижню кінцівку. Також відзначається підвищена чутливість у місці локалізації болю. Посилення болю викликає кашель, чхання, знизити її дозволяє прийняття напівсидячого становища. Поступово при розвитку ураження з’являється гіпестезія – зниження чутливості, часто пацієнти приймають як оніміння.
Двигуни розлади спочатку проявляють себе у вигляді невеликої слабкості, що присутня в дистальних відділах ніг, також спостерігається підвищена стомлюваність при ходьбі. Прогрес ураження викликає поширення симптомів на обидві сторони. Посилення парезу викликає труднощі у самостійному пересуванні. Додатково розвивається зниження чутливості статевої системи (у жінок вона проявляється у вигляді аноргазмії, у чоловіків у вигляді еректильної дисфункції). Також втрачається чутливість до наповненості кишечника та сечового міхура, що викликає відсутність позивів до випорожнення.
Діагностика синдрому кінського хвоста
Повноцінне лікування синдрому кінського хвоста неможливе без повного та комплексного обстеження. У початковий період протікання синдром кінського хвоста часто приймають за радикуліт, невропатію стегнового нерва. Про невірність діагнозу говорить двосторонній характер змін, поява дисфункції внутрішніх систем статевих та тазових органів. Для уточнення діагнозу пацієнту рекомендується пройти такі обстеження:
- Неврологічний огляд – під час консультації лікаря необхідно встановити дистальний моно-або парез, наявність атрофічних змін. При цьому значно занижені або відсутні зовсім анальні, ахіллові рефлекси, а у чоловіків ще й бульбокавернозний.
- КТ хребта – даний тип дослідження значно точніший, ніж рентгенографія. Він дозволяє виявити наявність кісткових аномалії, наявність зон звуження хребетного каналу. Головний недолік – низький рівень візуалізації стану м’яких тканин.
- МРТ – відображає неоплазії, гематоми, хребетні грижі;
- Люмбальна пункцій – повне блокування лікворного простору через обтурацію каналу стає причиною відсутності ліквору, в результаті пункція виходить сухою.
Лікування синдрому кінського хвоста
Медичний центр NEW STEP пропонує вам консервативне лікування синдрому кінського хвоста без операції та медикаментів. Процес лікування складається із простого алгоритму. Повноцінне обстеження пацієнта виходячи з його скарг та аналізів, а також тестового заняття з реабілітологом. На основі діагностики буде встановлено основні причини здавлювання нервового пучка та складено індивідуальну програму лікування захворювання, що сприяє здавлюванню нервів. В результаті лікування ви позбавитеся больових відчуттів, будуть відновлені всі порушенні функції організму, з наступним запуском процесу регенерації нервових волокон.
Для повноцінного оздоровлення у нашій клініці застосовуються такі методи:
- Лікувальний масаж, що покращує м’язовий тонус.
- Фізіотерапія необхідна для активації відновлювальних процесів
- Кінезіотерапія для зміцнення м’язового каркасу там, де створюється тиск на нерви.
Вже через пару занять Ви відчуєте покращення стану організму та скорочення рівня больових відчуттів. Усі фахівці нашої клініки мають належну освіту та величезний досвід роботи. Повний спектр спеціалістів для комплексного лікування синдрому кінського хвоста. Тільки найсучасніше обладнання та тренажери для лікування та реабілітації.
Ускладнення синдрому кінського хвоста
Несвоєчасне лікування синдрому кінського хвоста матиме трагічні наслідки, оскільки патологія постійно прогресуватиме. У результаті порушення ходьби спричинить настання інвалідності. Однак це не єдине ускладнення:
- Через несвоєчасне спорожнення сечового міхура виникає його переповнення, найчастіше розвивається дивертикула, крім того великий ризик появи уретриту, висхідного пієлонефриту і циститу;
- Затримка випорожнень стає причиною всмоктування токсичних речовин, що містяться в калі, в кишечник, що призводить до загальної інтоксикації.
При розвитку калових завалів та гострої затримки сечовипускання необхідне надання невідкладної медичної допомоги.
Профілактика синдрому кінського хвоста
Синдром кінського хвоста вимагає проведення спеціальних профілактичних заходів. До загальних методів профілактики відносять зниження ймовірності одержання травм, уникнення онкологічних впливів. При проведенні оперативних втручань у зоні крижового та поперекового відділу хребта важливо дотримуватись операційної техніки.