Як лікувати сколіоз 4 ступеня

Записатися на прийом

або отримати безкоштовну

консультацію по телефону

Як лікувати сколіоз 4 ступеняЩо таке сколіоз 4 ступеня

Сколіоз 4 того ступеня це остання та найважча форма викривлення хребта, коли кут викривлення відхилений більш ніж на 80 градусів. Подібне викривлення помітне не лише на рентгені хребта, його можна побачити навіть неозброєним оком. На щастя, подібне захворювання не так поширене і є досить рідкісним явищем.

Проводити якусь додаткову діагностику при сколіозі 4 того ступеня вже немає жодного сенсу, бо навіть без якогось обстеження можна зрозуміти що збитки, завдані внутрішнім органам при такому колосальному викривленні. На відміну від попередніх стадій сколіоз 4-го ступеня, який має досить помітний візуальний дефект, негативно впливає на психіку людини, насамперед на жінок. Люди дуже соромляться свого тіла, стають більш замкнутими і відчужуються від суспільства, а весь їхній сенс життя зациклюється на проблемі свого здоров’я. Бувають навіть випадки, коли тяжка депресія може закінчитися спробами суїциду. Тому крім ортопеда та інших лікарів, які беруть участь у лікуванні сколіозу, необхідно регулярно відвідувати психолога, аж до фізичного та емоційного одужання.

Причини виникнення сколіозу 4 ступеня

Які ж причини розвитку таких аномальних відхилень. Зазвичай вважається, що 4та стадія розвитку сколіозу це результат прогресу початкових форм, які вчасно не отримали належного лікування. Але часто така думка дуже рідко є істинною. Серед основних причин розвитку сколіозу 4 того ступеня вважається:

  • Вроджені аномалії опорно-рухового апарату, які почали розвиватися ще на стадії формування плода в утробі матері.
  • Фізичні травми, отримані у період розвитку та активного зростання організму.
  • Відсутність фізичних навантажень на м’язи, які згодом не можуть витримати покладеного навантаження на тлі надміру активного росту кісток.
  • Злоякісні пухлини хребта чи спинного мозку.
  • Патологічні процеси, що ушкоджують м’язові тканини.
  • Відсутність належного харчування та вітамінів, які необхідні для повноцінного формування та зростання кісток та м’язової тканини.
  • Аутоімунні захворювання – коли відбувається ушкодження тканин організму імунною системою, що дала збій.

Клінічна картина сколіозу 4 ступеня

Ось так приблизно виглядає спина при сколіозі 4 того ступеня. Як самі розумієте, не помітити цю стадію сколіозу просто неможливо. Це остання та найважча стадія розвитку сколіозу, яка буває двох форм:

  • S-образна форма хребта, коли явно виражені дві викривлені дуги.
  • Z-образна форма хребта, що зустрічається досить рідко, виділяється наявністю відразу трьох вигинів хребта.

Діагностика даної стадії не потребує точного аналізу, тому що вона є явною асиметрією спини і тіла, яку можна виявити при звичайному огляді. Але у будь-якому разі діагноз можна підтвердити рентгеном хребта. У більшості випадків викривлення точно повторює обриси літери S – верхня дуга утворюється в грудному відділі хребта, а нижня дуга в поперековому. Грудна клітка підлягає значній деформації, а одна з лопаток починає випирати, таким чином, формуючи так званий реберний горб.

Найчастіше сколіоз 4 тієї стадії діагностується у пацієнтів у зрілому віці, які вже мають повністю сформований скелет, в дітей віком вона виникає дуже рідко, лише у разі вродженого чи швидкого прогресування захворювання.

Як вилікувати сколіоз 4 ступеня

У дитячому віці, коли кістяк ще росте, будь-яку деформацію хребта можна легко виправити. Але в тому віці, коли скелет вже сформований, вилікувати сколіоз 4 того ступеня є завданням дуже скрутним. Зазвичай у разі лікування сколіозу полягає у запобіганні його подальшого прогресу, і навіть негативного впливу внутрішні органи людини. В основу лікування входять консервативні методи, серед яких особливе значення має кінезіотерапія – спеціальні фізичні вправи, спрямовані на зміцнення м’язів хребта.

Але якщо говорити про лікування сколіозу 4-ї стадії, то обійтися без хірургічного втручання однозначно не вийде. Консервативні методи лікування допоможуть впоратися із причиною захворювання, але операція це єдиний варіант, який допоможе вирішити проблему зовнішнього дефекту хребта. У жодному разі не намагайтеся вилікувати проблему самостійно за порадами знайомих або за сумнівними рекомендаціями з ютюбу. Лікувати сколіоз 4 того ступеня повинні тільки вузькопрофільні фахівці.

Зазвичай лікування починається з відвідин лікаря ортопеда. Він призначить вам необхідні обстеження та після розкаже, які способи лікування допоможуть у вашому конкретному випадку. Також може знадобитися консультація хірурга, який проконсультує щодо ризиків та необхідності робити операцію. Незалежно від вердикту хірурга вам у будь-якому випадку знадобиться консервативне лікування, кінезіотерапія, фізіотерапія, масажі та інше. За консервативним лікуванням сколіозу звертайтесь до нашої клініки NEW STEP у Запоріжжі. Тут ви завжди можете отримати професійну медичну допомогу та гарантований результат лікування.

Найчастіше люди здебільшого відмовляються від проведення операції. Причиною тому є страх перед хірургічним втручанням, а також можливими ризиками та ускладненнями, які хоч і рідко, але все ж таки можуть з’явитися згодом. Якщо зовнішній недолік вам не панацея, то операцією можна і знехтувати.

Записатися на прийом

або отримати безкоштовну

консультацію по телефону

Зроби новий крок в здорове життя разом з нами!

Залиште контакти і наші фахівці зателефонують вам